Beşiktaş’ta sol beke 22’lik yetenek

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Gaziantep ve Hatayspor’un ligden çekilmesi sonrası TFF’nin aldığı kalan maçlarda hükmen mağlup sayılmaları yönündeki kararına tepkisi sürüyor. Çebi, “Lig devam ediyor. TFF’nin bu kararı değiştirmesini talep ediyoruz, adil bulmuyoruz” dedi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, dün TRT Spor’a açıklamalarda bulundu. Kanal muhabiri Tuna Akdemir’e konuşan Çebi, ligden çekilen takımlara ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı kararla ilgili, “Türkiye Futbol Federasyonu bu kararı almıştır, değiştirebilir. Lig devam ediyor. Değiştirilmesini talep ediyoruz, adil bulmuyoruz. Yaklaşık 7 takımın şu anki uygulamanın doğru olmadığını, ligden çekilen takımların maçlarının yok hükmünde olması gerektiğini belirtti. 4 takım da kararı doğru bulduklarını ifade etti. Toplantıda olmayan 6 takıma sorulmasına karar verildi. 7 kulüp içerisinde belki 1-2 tanesi puan olarak avantajlı gözükse dahi diğer 5-6 tanesinin kısmen zarar görmesine ve bu işten hiçbir menfaat sağlamasına rağmen bu durumun adaletli olmadığını söylemeleri ilginçti” dedi.

SOL BEKTE HEDEF JONAS AUER

TFF’nin kararını değiştirmek için çalışmalar yapan Beşiktaş bir yandan da Transfer çalışmalarını sürdürüyor. Beşiktaş’ın milli maç arasında izlediği Jonas Auer’i transfer etmek istediği haberleri dış basında çıktı.

Fanatik’in Avusturya basınından derlediği haberlere göre Rapid Wien’de gösterdiği performansla ilgi odağı haline gelen JONAS AUER’e Beşiktaş’ın da ilgisi var.

Bu sezon 19 lig maçında oynayan Auer, 7 asist yapmayı başardı. Avusturyalı sol bek için resmi görüşmelerin sezon bitiminde yapılacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir