İtalya’dan ChatGPT için Soruşturma!

İtalya’nın veri koruma ajansı, OpenAI‘nin ChatGPT platformuna veri toplama kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Yapay zekanın üzerindeki kötü yorumlar ve korkutucu söylemler günden güne artıyor. Elon Musk’ın da aralarında olduğu bir grup geliştirici, yapay zekanın gelişiminin durdurulmasını talep etmişti. Bu haber akışlarına, küresel çapta gelen soruşturma ve suçlamalar da eklenmeye başladı.

Son olarak, İtalya’daki bir ajans, ChatGPT‘ye veri toplama kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma başlattı.

ChatGPT için Ecel Terleri

OpenAI’nin yapay zeka platformu ChatGPT, son günlerde tarafına yöneltilen soruşturma ve suçlamalar ile gündeme geliyor. ABD’li bir kurumun suçlamalarda bulunduğu ChatGPT’ye, İtalya’dan da soruşturma açıldı.

İtalya’daki bir ajans, yapay zeka platformu ve sohbet robotu hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Bu soruşturma, ChatGPT’nin sunduğu verilerin, veri toplama kurallarını ihlal ettiğini ve izinsiz kullanımların gözlemlendiğini ele alıyor.

Kurum ayrıca, ChatGPT’yi, kullanıcılarının 13 yaş ve üzeri olup olmadığını denetlememesi ve yaş kontrolü yapmaması nedeniyle suçladı. Son olarak kurum, ChatGPT’nin İtalyan kullanıcıların kişisel verilerini kullanmasını geçici olarak kısıtladığını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir