OPPO Find X6 Pro’nun Kamera Performansı Belli Oldu

Çinli teknoloji şirketi OPPO, bir süredir Find X6 serisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Telefonun tanıtılmasına artık çok az bir süre kaldı ve hal böyle olunca da şirket, yaklaşmakta olan telefonlarıyla ilgili tanıtım kampanyalarını da resmen başlattı. Bu bağlamda; OPPO, Find X6 Pro ile çekilmiş fotoğraf örneklerini paylaştı. Paylaşılan görüntüler ağzınızı açık bırakacak türden.

OPPO tarafından paylaşılan görüntüler, Find X6 Pro’nun kamerasında sektörün duayen isimlerinden Hasselblad ile iş birliği yapılacağını gözler önüne seriyor. Üstelik bu iş birliği oldukça iyi sonuçlar vermiş gibi görünüyor. Eğer görüntüler üzerinde ciddi oynamalar yoksa, OPPO Find X6 Pro muhtemelen en kaliteli kameraya sahip telefonlar listesinde başı çekecektir.

Karşınızda OPPO Find X6 Pro ile çekilmiş fotoğraflar:

Paylaşılan fotoğrafların ilkinde bir kartala ait fotoğrafı görüyoruz. Ayrıca fotoğrafla birlikte fotoğrafın çekildiği kamera ile ilgili bilgiler de sağlanmış durumda. Bu bilgiler ışığında; fotoğrafın 144 mm odak uzaklığında, f/2.6 diyafram açıklığında çekildiğini söyleyebiliyoruz. Çekim sırasında dijital yakınlaştırma yapılmış olması da yüksek bir olasılık.

Başka bir fotoğrafta ise Find X6 Pro’nun düşük ışık performansını görüyoruz. f/1.8 diyafram açıklığında çekilmiş olan fotoğrafta uzaktaki dağın bile oldukça net görünmesi dikkatlerden kaçmıyor. 

Paylaşılan son fotoğrafta ise OPPO Find X6 Pro’nun dikey pozlamadaki performansı sergileniyor. Fotoğrafın ön planında harika bir görüntü sunulmuş olsa da arka kısımdaki dağ oldukça bulanık. Ayrıca bu fotoğrafta diyafram açıklığının f/4.5 olduğu belirtiliyor ancak telefonun telefoto lensinin f/2.6 diyagram açıklığına sahip olduğu bilinen bir durumdu. Muhtemelen burada bir yazım hatası var.

Fotoğrafların orijinal hallerine ulaşmak isterseniz, buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

OPPO Find X6 Pro, 21 Mart’ta tanıtılacak

OPPO’nun yaptığı resmi açıklamaya göre şirketin yepyeni amiral gemisi telefonları 21 Mart‘ta resmiyete dökülmüş olacak. Ancak üzücü bir haberimiz var. Sektör kaynakları bu akıllı telefonun Çin dışına çıkmayabileceğini ileri sürüyorlar. Önümüzdeki hafta yapılacak açıklamalar, kamera kalitesiyle şimdiden heyecan yaratan telefonla ilgili tüm bilinmezleri gün yüzüne çıkarmış olacak.

Peki OPPO Find X6 Pro hangi özelliklere sahip olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir