Ünlü Yatırım Firması, Bu Altcoin’den Yüklüce Alıyor!

İsviçre merkezli yatırım firması Republic, FTX iflasının neden olduğu endişelerin ardından ‘daha güvenilir’ olarak gördüğü bir altcoin projesine geçme kararı aldı. Yatırım firması, 3 milyon dolar değerine altcoin satın almayı planlıyor.

Firması Republic, milyon dolarlık altcoin satın almayı içeren yeni bir anlaşma yaptı

İlgili altcoin projesi Astra Protocol, bugün yatırım platformu Republic ile 10 milyon ASTRA’yı satın alacağını içeren bir anlaşma imza attığını duyurdu. Yazım sırasında 0.3164 dolardan işlem gören ASTRA fiyatıyla birlikte, Republic’in satın alımı ortalama 3 milyon dolara denk geliyor. İsviçre merkezli yatırım firması, yatırımın nedeni olarak FTX’in neden olduğu endişeleri içeren detaylı açıklamalara yer veriyor.

ASTRA Protocol (ASTRA) fiyatı habere nasıl tepki verdi

Bu arada, düşük hacimli bir altcoin ASTRA Protocol (ASTRA), duyurunun ardından %3 civarında yükselişe geçti. Piyasa değerine göre 2,638 sırada yer alan altcoin, 6 Mart’tan bu yana olan kazancını %10’un üzerinde tutuyor. ASTRA bugün 0.2865 ve 0.3189 dolar seviyeleri arasında işlem gördü. Son kazanımlar eşliğinde ATH seviyesiyle olan fiyat farkını %35 seviyesine çekti.

10 milyon altcoin satın alma anlaşması FTX ile ilgili endişelere dayanıyor

Teknolojinin başarısızlığından ziyade kötü aktörler nedeniyle likidite krizi yaşadığı iddia edilen FTX’in çöküşünden bu yana kripto para birimiyle ilgili düzenleyici inceleme arttı. Skandal, merkezi olmayan finans (DeFi) projelerine odaklanmayı ve ayrıca geleneksel finansa (TradFi) benzeyebilecek potansiyel düzenlemelerin önüne geçme ihtiyacını artırdı.

Republic Crypto başkanı Andrew Durgee, anlaşma ilgili yaptığı açıklamalarda, “Geçen yılın olayları, uzun vadeli bir stratejiye sahip meşru kripto ve DeFi projelerinin artık TradFi düzenleyici çerçevelerinin sınırları dışında faaliyet gösteremeyeceğini açıkça ortaya koydu. Astra Protocol, bireysel kullanıcılar için her iki dünyanın en iyi yönlerini bir araya getiriyor ve herkesin gizlilik, güvenlik veya anonimliklerinden ödün vermeden Web3’ün avantajlarından yararlanmaya devam etmesine olanak tanıyor” ifadelerine yer verdi.

Astra Baş Teknoloji Sorumlusu Sakhib Waseem, anlaşmayı “Republic, yaklaşık 3 milyon dolar değerindeki ASTRA tokenlerini Astra’nın KYC ve İşini Tanı (KYB) hizmetlerine yönelik uyum platformu için “kredi” olarak kullanacak” açıklamalarıyla detaylandırdı. Protokol, yüksek hacimli isteklerde bile daha hızlı iş hacmi elde etmek için gelen işlemleri sıralamak için tokenizasyonu kulanıyor.

Astra Protocol hakkında

Astra’nın kara para aklamayla mücadele hizmetleri (AML) de sunan platformu, kullanıcı anonimliğinden ödün vermeden 160’tan fazla ülkeden mali düzenleme standartları ve 300’den fazla yaptırım ve izleme listesi uyguluyor.

Altcoin projesi, eski Samsung Kurumsal Başkanı ve Baş Strateji Sorumlusu Young Sohn, eski Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı vekili Mick Mulvaney, eski İç Güvenlik Bakanı Kirstjen Nielsen ve eski Avrupa Ticaret Komiseri Phil Hogan’ın yer aldığı yığılmış danışma kuruluyla manşetlere girdi.

Baş Teknoloji Sorumlusu Waseem, “Düzenleyici uyum eksikliği ve açık kaynak doğası nedeniyle, insanlar [kriptoya] gölgeli bir tür finansal araç olarak baktılar. Astra birçok platforma daha fazla meşruiyet getiriyor çünkü bu inşaatçıların gölgeli mekanizmalarda çalışmadığını gösteriyor. İnanılmaz derecede hızlı ve inanılmaz derecede yenilikçi teknolojiden faydalanıyorlar ama bunu doğru şekilde yapıyorlar.” Kriptokoin.com okuyucuları Astra’nın Şubat tarihli Sandbox ortaklığına bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir