Fatih Portakal’dan gazeteci azarlayan Ekrem İmamoğlu’na: Git tedavi ol

İBB Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu, katıldığı Sözcü TV canlı yayınında, TOKİ tarafından yurdun dört bir yanında başlatılan sosyal konut projelerini hedef aldı. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, projeden ‘hayal’ olarak bahseden İmamoğlu’na yanıt vermek için canlı yayına bağlanmak isteyince İmamoğlu’nun yüzü düştü. Sunucu Senem Toluay Ilgaz’ı azarlayan İmamoğlu,

“Yanlış bir anons yaptınız. TOKİ Başkanı işine baksın”

ifadelerini kullandı.

Fatih Portakal’dan gazeteci azarlayan Ekrem İmamoğlu’na: Git tedavi ol

CHP yandaşı gazeteci Fatih Portakal, canlı yayında sunucuyu azarlayan İBB Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı. İmamoğlu’na ‘haddini ve sınırını bil’ diyen Portakal,

“Bize parmak sallayamazsın. Gazeteciye ayar çekemezsin. Sınırlarını bileceksin. Varsa bir sıkıntın tedavi ol”

diye konuştu.

“Haddin değil”

Portakal açıklamasında şunları söyledi:

“Senem yani yılların gazetecisidir. Çok da düzgün yapar işini. TOKİ’yle ilgili bir şeyler geçiyor. Senem de yani söz hakkı vardır diyor. Her şeyden önce karşınızda bir kadın var. Bu bir. İkinci gazeteci var. Gazeteciye ayar çekemezsiniz. Artık ayar çekemeyiz ayar çekilmekten veya böyle parmak sallanmaktan bıkmışız.

Arkadaş bak gergin olabilirsin. Tansiyon problemin de olabilir. Sordu o Senem. Benim sorumdu. Yok dedi. Tansiyon problemim yok dedi. Sinirli de olabilirsin. Yıpranmış da olabilir sinirlerin. Ama gazetecinin ne sorup sormayacağını veya ona ayar çekmeye haddin değil bir kere.

Ayıptır ya siz gazeteci değilsiniz, bir şey değilsiniz ve kadın orada tüm nazikliğiyle konuşuyor, tüm nazikliğiyle ve kibarlığıyla herkese karşı öyledir. Ona da karşı öyle, ona da karşı. O zaman siz de sınırlarınızı bileceksiniz. Varsa bir sıkıntın git tedavi ol”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x