Gazeteci Yılmaz Akıncı yaşadıklarını ‘Peşimdeki Melek’ isimli kitabında anlattı

25 yıldır uluslararası medyada tanınan gazeteci, yazar Yılmaz Akıncı’nın ilk kitabı “Peşimdeki Melek”’de gerçek olaylardan esinlenerek yazdığı, şahit olduğu ve bizzat yaşadığı olayları anlattı. Milyonlarca insanın hayatına mal olan ve insanlık tarihi kadar eski savaşlardan çıkarılmamış derslerle yüzleşeceğimiz bu kitapta, yazarın Paris’te başlayan hikayesinin, savaş bölgelerinde zaman zaman arkadaşları ile yaşadığı deneyimlerle buluştuğu, soluksuz okuyabileceğimiz bir hikayeye evrildiğine tanıklık ediyoruz.

Bir gazetecinin ölüm ve yaşam arasındaki hikâyesini anlatan Akıncı saflığın, adaletin, masumiyetin rengi olan beyaz renge adadığı, Türkiye’den de izler taşıyan kitabında savaşların toplumlar üzerindeki etkisini bir gazetecinin sahadaki deneyimleri ile sunuyor.

Mona Yayınlarından çıkan ve raflarda yerini alan kitap için yazar Yılmaz Akıncı: “Kitabımın okuyucuyu görünen ve görünmeyen dünyaların kesiştiği ,savaş ve barışın irdelendiği bir düzlemde buluşturacağını, merak, farkındalık ve hayatı sorgulatan bir dünya ile buluşturacağını düşünüyorum. Kitabımda kahramanın yaşadığı her deneyimde, ölümle sınanırken, zaman zaman peşimdeki melek diye adlandırdığı bir güç tarafından korunması ve hayatı sorgulaması konu alınıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x