Penta Teknoloji, 2023 yılının ilk 9 ayında cirosunu yüzde 88 artırdı

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta Teknoloji, 2023 yılının ilk 9 ayında konsolide cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 88 artırarak 12 milyar TL’ye ulaştırdı.

Penta Teknoloji, 2023 yılının ilk iki çeyreğindeki başarılı finansal performansını üçüncü çeyreğe de taşıyarak karlı büyümesini sürdürdü. 2023 üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyuran Penta Teknoloji; ilk 9 aylık konsolide cirosunu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 88 artışla 12 milyar TL olarak açıkladı. Aynı dönemde brüt karını 884 milyon TL’ye yükselten Penta Teknoloji’nin FAVÖK’ü yüzde 71 artışla 615 milyon TL, FAVÖK marjı ise yüzde 5,1 olarak gerçekleşti. Bu dönemde 323 milyon TL vergi öncesi kar elde eden Penta Teknoloji, 2023 yılındaki başarılı grafiğini yeni bir rekorla taçlandırmış oldu.

“Artan teknoloji ihtiyacına yenilikçi ürün ve çözümlerle karşılık veriyoruz”

Yılın üçüncü çeyreğindeki yüksek karlılığın şirketin bir sonraki dönem hızlı büyüme stratejisine güç kattığının altını çizen Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal, “2023 yılının ilk yarısındaki başarılı performansımızı kesintisiz sürdürerek, 9 aylık konsolide ciromuzu yüzde 88 artırmayı başardık. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin birbirinden yenilikçi ürünlerini iç pazara sunarak, ülkemizin dijitalleşme sürecine değerli katkılar sunuyoruz. Müşterilerimizin artan talebine, inovatif ürün ve çözüm seçenekleri sunmaya devam ederek, 2023 yılını finansal anlamda büyük başarılarla tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x